wyniki konkursu

W październiku, z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych, odbył się w naszej szkole konkurs czytelniczo- plastyczny "Moja okładka dobrej książki". Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, wpłynęło aż 161 prac uczniów klas V-VII szkoły podstawowej oraz uczniów klasach gimnazjalnych.
Wszystkie projekty okładek miały w sobie coś interesującego, każda okładka była na swój sposób wyjątkowa. Większość prac prezentowała wysoki poziom oryginalności, pomysłowości, trafności, estetyki.

konkurs

UWAGA!!!
KONKURS CZYTELNICZO- PLASTYCZNY - MOJA OKŁADKA DOBREJ KSIĄŻKI
konkurs adresowany jest do uczniów klas IV - VII Szkoły Podstawowej oraz klas II, III Gimnazjum

"Poczytaj dzisiaj coś komuś na głos"...

Taki napis pojawił się 29 września 2017 w holu Szkoły Podstawowej w Celestynowie. Nieprzypadkowo, ponieważ był to Ogółnopolski Dzień Głośnego Czytania.

Tego dnia na przerwach uczniowie klas gimnazjalnych oraz klas VI i VII czytali w szkolnym radiu baśnie Hansa Christiana Andersena. Dlaczego Andersen? Bo jego baśnie sa stosowne dla ludzi w każdym wieku, a ponadto uczniowie starszych klas przygotowują się do głośnego czytania maluchom z oddziałów przedszkolnych naszej szkoły oraz dzieciom z celestynowskiego przedszkola.

Na plakacie Dnia Głośnego Czytania widać dwa zwrócone ku sobie ludzkie profile. Podobno wspólne głośne czytanie zbliża ludzi. Czy to prawda? Przekonaj się. Poczytaj dzisiaj coś komuś na głos lub... pozwól, aby tobie ktoś głośno poczytał.

książka na wakacje

Wstąp do Biblioteki Szkolnej. Poszukaj czegoś dla siebie.

A w Bibliotece maj ...

Wiosna 2017 w Bibliotece Gimnazjum w Celestynowie upłynęła pod znakiem programu "Polubić czytanie", świąt związanych z książką i różnych akcji czytelniczych.

Wszystko zaczęło się w drugiej połowie kwietnia od akcji promującej czytanie. Z okazji przypadającego 23 kwietnia Światowego Dnia Książki na korytarzach Gimnazjum zawisły kolorowe informacje o święcie książki i o zaletach czytania książek. Siedemnaście (!) ważnych korzyści płynących z czytania nie wyczerpuje oczywiście pozytywnych jego skutków. Odbyła się też akcja " Wypożycz ksiązkę z okazji jej święta".

Warto wiedzieć, że 8 maja to Dzień Bibliotek i Bibliotekarza, a od 8 do 15 maja trwał Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Pod koniec kwietnia został w gimnazjum ogłoszony konkurs czytelniczo- plastyczny na plakat w II kategoriach: ogólna zachęta do czytania książek oraz reklama konkretnej książki ( lub serii książkowej).

Uczniowie wybierają ... książki

Dnia 26 marca 2015 r.(czwartek) w naszej szkole zorganizowane zostały Wybory Książek.

W całej Polsce organizowana jest akcja - Ogólnopolskie Wybory Książek. Prowadzona jest w związku z planami przekazania przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pieniędzy na zakup książek do bibliotek szkolnych - powstaje lista DOBRYCH książek.

Uczniowie w czasie przerw na kartach do głosowania wpisywali tytuły książek, które sami czytali i polecają do czytania innym. W akcji udział wzięło prawie 150 uczniów z Gimnazjum, którzy zaproponowali kilkadziesiąt tytułów książek. Najwięcej uczniów głosowały z klas 1a,1b i 2c.

Poniżej prezentujemy tytuły książek, które zaproponowała więcej niż jedna osoba.

Wyniki „Plebiscytu na ulubioną książkę”

 1. „Harry Potter ” (cała seria) - J.K. Rowling (11)
 2. „Igrzyska śmierci”(cała seria) - Suzanne Colins (7)
 3. „Władca pierścieni”(cała seria) - J.R.R. Tolkien (7)
 4. „Mroczna bohaterka” - Abigail Gibbs (4)
 5. „Strażnicy Nirgali” (cała seria) - Agnieszka Wojdowicz(3)

oraz polecane są:

 1. „Zmierzch” (cała seria) - Stephenie Meyer
 2. „Diabelskie Maszyny”(cała seria) - Cassandra Clare
 3. „Baśniobór (cała seria) - Brandon Mull
 4. „Percy Jackson i Morze Potworów” - Rick Riordan
 5. „Oczy anioła” - Shannon Dittemore
 6. „Książę mgły” - Carlos Ruiz Zafon
 7. „Artemis Fowl” - Eoin Colfer
 8. „Zagadki Sherlocka Holmsa” - A.C. Doyle
 9. „Metro 2033” - Dmitry Glukhovski
 10. „Szósta klepka” - Małgorzata Musierowicz

W plebiscycie wzięło udział 54 uczniów

zbiórka podręczników używanych

Biblioteka szkolna prowadzi zbiórkę podręczników używanych. Zapraszamy uczniów, rodziców i absolwentów do udziału w naszej akcji. Biblioteka nasza zbiera oraz wypożycza podręczniki używane.

Jeżeli posiadasz zbędne w domu, podręczniki używane podaruj je bibliotece, ktoś z nich skorzysta. Książki można przynosić do biblioteki w godzinach jej otwarcia lub pozostawić w sekretariacie szkoły.

Serdecznie dziękujemy darczyńcom.

konkursy

Biblioteka szkolna ogłasza corocznie w grudniu przedświąteczną akcję zbiórki książek - "Podaruj książkę pod choinkę - bibliotece szkolnej". Akcja ma formę konkursu. Wyniki wliczanie są do rywalizacji o puchar Dyrektora szkoły.

Jeżeli posiadasz zbędne w domu, przeczytane, ciekawe (używane) książki podaruj je bibliotece (lektury do gimnazjum, książki popularnonaukowe, literatura młodzieżowa). Książki zbierają łącznicy z biblioteką.

Formę konkursową ma również rywalizacja czytelnicza. Uczniowie i klasy wypożyczające najwięcej książek otrzymują punkty do Pucharu Dyrektora szkoły oraz dyplomy i upominki.

akcje

działalność koła MOLI KSIĄŻKOWYCH:

 • prace pomocnicze w bibliotece
 • gazetki czytelnicze