W POSZUKIWANIU ŚLADÓW PATRONA.

Rajd klas pierwszych gimnazjalnych we wrześniu 2011 roku.

W końcu września 2011 roku wszyscy uczniowie klas pierwszych, w czasie przygotowań do złożenia gimnazjalnego ślubowania, brali udział w mającym już siedmioletnią tradycję rajdzie pod hasłem "W poszukiwaniu śladów Patrona". Ponad stu uczniów podzielonych na 20 patroli powędrowało do znajdujących się na terenie gminy Celestynów miejsc, w których żołnierze oddziału "Skrytego" przeprowadzali pod jego dowództwem akcje bojowe skierowane przeciwko hitlerowskim okupantom. Odwiedzono przystanek kolejowy i pomnik w Pogorzeli, stację kolejową w Starej Wsi, gdzie miała miejsce pierwsza akcja bojowa przeprowadzona pod dowództwem "Skrytego", w nocy z 27 na 28 września 1943 roku. Dotarto też do ukrytego w lesie pod Celestynowem miejsca wykolejenia i ostrzelania hitlerowskiego pociągu wojskowego oraz celestynowskiego pomnika upamiętniającego to wydarzenie. Podczas wędrówki wszyscy uczniowie brali udział w konkursach wiedzy i umiejętności związanych z życiem i działalnością Patrona, jak: praca z mapą i kompasem, konkurencja strzelecka i ciche podejście do miejsca akcji.

Najlepsze klasy i najlepsi uczestnicy poszczególnych konkurencjach rajdowych zostali nagrodzeni.

Zespołowo, najbardziej wszechstronni okazali się uczniowie klasy I B (sportowej) z patrolu o nazwie "Cichociemni" (Szymon Krzemiński, Bartłomiej Miernicki, Cezary Wąsowski, Adrian Ziemichód). Drugie miejsce zajęli "Juniorzy Skrytego" (Przemysław Fryziel, Jakub Kaczelnik, Łukasz Korzeniewski, Kacper Zalewski - również z klasy I B), trzeci był patrol "Dywersanci" z klasy I A (dwujęzycznej), w składzie: Kinga Garlińska, Patrycja Kobza, Angelika Ryfka, Jan Konieczny, Patryk Sadoch.

W rywalizacji indywidualnej zwyciężyli: Cezary Wąsowski przed Szymonem Krzemińskim (obaj z I B), a tuż za nimi Patrycja Kobza z klasy I B.

Podsumowanie rajdu i ogłoszenie wyników było częścią uroczystości ślubowania uczniów klas pierwszych, która miała miejsce 14 października 2011 roku. Oprócz nagród i gratulacji zwycięzcy przyjęli też życzenia powtórzenia sukcesów w kolejnych latach, w ramach rywalizacji w rajdach klas drugich i trzecich.