Hej londyńska przygodo!!!

"Nie ma takiego miasta - Londyn! Jest L±dek, L±dek Zdrój."
O tym cytacie z filmu "Mi¶" oczywi¶cie nie sposób zapomnieć.
Dla nas, celestynowskich gimnazjalistów równie niezapomniane będ± wspomnienia przywiezione z brytyjskiej stolicy, która jak się okazało jednak istnieje! Gdzie¶ tam na zachód od Celestynowa, nad Tamiz±, leży TEN Londyn, o którym marzy wielu. Nam to marzenie wła¶nie się spełniło!

czytaj więcej

22 lutego w Filharmonii Warszawskiej

22 lutego w Filharmonii Warszawskiej miał miejsce uroczysty koncert z okazji 75 rocznicy pierwszego zrzutu cichociemnych do kraju i z okazji uchwalenia przez Sejm RP roku 2016 Rokiem Cichociemnych. Jednym z 316 skoczków był Patron naszej szkoły - Józef Czuma.

Społeczno¶ć naszej szkoły została zaproszona do udziału w tym wydarzeniu przez Fundację Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej.

Liczna reprezentacja szkoły miała okazję wysłuchać koncertu w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Mieli¶my też zaszczyt uczestniczyć w spotkaniu z Premier Beat± Szydło.

szczegóły:

75-rocznica-pierwszego-zrzutu-cichociemnych

koncert-ku-czci-bohaterow

wycieczka klasa 3a i 3d

Kotlina Kłodzka i Praga

AHOJ PRZYGODO! :)

W dniach 13-16.05.2015r. uczniowie klas IIIa i IIId wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Gór Stołowych i Pragi.

Wyjazd pozwolił nam odpocz±ć od ci±głego zakuwania i martwienia się o oceny, a przy tym umożliwił zwiedzenie ciekawych zak±tków Polski oraz stolicy naszych s±siadów – Pragi.

Po długiej, bo aż 7-godzinnej podróży, dotarli¶śmy do pierwszego punktu naszej wyprawy. Była to kopalnia złota w Złotym Stoku. Tutaj, spaceruj±c długimi, w±skimi, niskim, podziemnymi korytarzami dowiedzieliś¶my się różnych ciekawostek na temat górnictwa. Między innymi wiemy już, że patronem górników jest ¦Św. Krzysztof oraz że w kopalni wykryto „białe złoto” - arszenik. Ponadto mieliś¶my okazję zobaczyć największy w Polsce podziemny wodospad, który robi ogromne wrażenie. Nie obyło się bez przyjemnoś¶ci, jak± była przejażdżka wagonikami. Po zwiedzeniu kopalni przejechaliś¶my do naszego hotelu w Kudowie Zdroju. Po kolacji pełni sił poszli¶śmy na wieczorny spacerek.

Drugiego dnia wstali¶śmy rano i po ś¶niadaniu udali¶śmy się na wędrówkę po górach. Wchodziliśmy na szczyt Szczelińca Wielkiego, gdzie podziwiali¶my różne skały, naturalnie uformowane w różne kształty np. zwierz±t. Wysłuchali¶śmy również legendy o Liczyrzepie. Potem udali¶śmy się do Błędnych Skał, gdzie spacerowaliś¶my w¶śród skalnych labiryntów. W obydwu miejscach było bardzo zabawnie i swobodnie. Żeby nie było za wesoło, kolejnym punktem wycieczki była Kaplica Czaszek w Czermnej. W tym miejscu znajduje się ok 3 tys. ciasno ułożonych czaszek i koś¶ci ludzkich, które pokrywaj± ś¶ciany i sklepienie kaplicy. Dalsze 20–30 tys. szcz±tków leży w krypcie pod kaplic±. Następnie udali¶śmy się na spacer po Kudowie tym razem z przewodniczk±. Wieczorem imprezowali¶śmy w gronie przyjaciół.

Kolejnego dnia całkowicie zmieniliś¶my otocznie, jad±c do czeskiej Pragi. W tym pięknym, zabytkowym mie¶ście mieliś¶my okazję zobaczyć m.in.: słynny Most Karola, Stare Miasto, Zegar Astronomiczny – Orloj, Hradczany, ogrody Królewskie. Po 5h nieustannego zwiedzania każdemu odpadały nogi. Marzyli¶śmy już tylko o powrocie do hotelu, gdzie obiecano nam ognisko. Jak obiecano tak zrobiono. PóźĽnym wieczorem cał± grup± udali¶śmy się na ognisko. W miłej, żartobliwej atmosferze zajadali¶śmy się kiełbaskami. Była to ¶świetna okazja na pogaduchy.

Czwartego dnia po ś¶niadaniu musieli¶śmy pożegnać Kudowę. Udaliś¶my się znowu w dług± podróż do domu. Po drodze zatrzymali¶śmy się we Wrocławiu. Tutaj najpierw poszliśmy obejrzeć Panoramę Racławick±, która na wszystkich wywarła ogromne wrażenie. Nie opuszczało nas złudzenie, iż wydarzenie to dzieje się naprawdę, a nie jest jedynie namalowane. Pełni zachwytu ruszyli¶śmy w miasto. Prowadzeni przez krasnoludki zwiedzili¶śmy najważniejsze punkty polskiego miasta m.in.: Stare Miasto oraz słynny most z kłódkami, na którym niestety nikt nic nie zawiesił... Po krótkim spacerze wrócili¶śmy do autokaru i ruszyli¶śmy w dalsz± drogę, by wreszcie wrócić do domu.

Wycieczka wszystkim na długo zapadnie w pamięci. Były to wspaniałe 4 dni w gronie znajomych, z którymi niedługo będziemy musieli się rozstać... Pełna ś¶miechu i wielu przeżyć wyprawa sprawiła, że udało nam się chociaż na chwilę oderwać od codzienno¶ci, bowiem same Panie nauczycielki były bardzo wyluzowane. Miła atmosfera, ciekawe miejsca no i przede wszystkim ś¶wietna zabawa to trzy okreś¶lenia idealnie pasuj±ce do naszej wycieczki!!!

Marta Bartosiewicz

Dagmara Szczęsna

wyjazd do Austrii

KARYNTIA

Grupa Gimnazjalistów z Celestynowa spędziła piękny tydzień paĽdziernika w Karyntii- cudownym rejonie Austrii... Barwy jesieni układaj±ce się piętrami na wysokich alpejskich szczytach połyskiwały w słońcu w licznych mieni±cych się jeziorach... A młodzież w tej niesamowitej scenerii zwiedzała tamtejsze urokliwe miasteczka i wykonywała zadania językowe.

Zapraszamy do obejrzenia naszego klipu

KARYNTIA

czytaj więcej

Terenowy Wy¶cig Rowerowy

W dniu 05.10. 2012 r. w naszym Gimnazjum odbył się Terenowy Wy¶cig Rowerowy. Rajd zacz±ł się o godzinie 15.15. Trasa wymagała dużo precyzji, ponieważ miała dużo nierówno¶ci. Było to jedno z utrudnień dla uczestników. Na zakrętach ustawiono też slalom, przez który sztuk± było przejechać.

czytaj więcej

WYPRAWA NA SZE¦ĆDZIESIĘCIU ROWERACH

WYPRAWA NA 60-CIU ROWERACH to wycieczka pod hasłem JADˇC OD GMINY DO GMINY CAŁY NASZ POWIAT ZWIEDZIMY lub, jak kto woli - PROMOCJA NA KÓŁKACH gminy Celestynów, dla uczczenia 60-lecia jej powstania i istnienia w powiecie otwockim.

czytaj więcej

Wyjazd edukacyjny do Anglii

W dniach 6-13 marca 2012 grupa młodzieży z Gimnazjum z Celestynowa wybrała się do południowo-zachodniej Anglii.

Celem naszej wyprawy było rozwijanie umiejętno¶ci komunikowania się w języku angielskim oraz poznanie tego regionu Wielkiej Brytanii: Bristolu, Bath, Cardiff oraz Londynu.

czytaj więcej

W GÓRY, W GÓRY MIŁY BRACIE!...

Czego można spodziewać się po górskiej wycieczce?

Kto¶ powie: - Chciałbym podziwiać najpiękniejsze tatrzańskie widoki.

Kto¶ inny doda: - Chciałbym przebyć trudny szlak.


czytaj więcej

Byli¶my na Paradzie Schumana!

Parada Schumana od 12 lat przyci±ga tysi±ce warszawiaków, turystów i młodzież ze Szkolnych Klubów Europejskich, którzy przechodz±c barwnym korowodem i bawi±c się w Miasteczku Europejskim wspólnie ¶więtuj± Dzień Europy. Tym, którzy zapomnieli przypominamy, że Dzień Europy obchodzimy 9 maja.


czytaj więcej

wycieczka do Niemiec

W paĽdzierniku pojechałam na wycieczkę do Niemiec, Francji i Szwajcarii. Zorganizowały j± pani Marzena Ł±cka i pani Katarzyna Łagoda. Wyjechali¶my 8 paĽdziernika, a wrócili¶my 15.


czytaj więcej