GIMNAZJUM OTWARTE DLA WSZYSTKICH

Dzień Otwarty w Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznym im. por. Józefa Czumy "Skrytego" w Celestynowie miał miejsce 25 marca 2015. Już przed godziną 18 zaczęli się zbierać przyszli uczniowie naszej szkoły ze swoimi najbliższymi - niektórzy przyszli z rodzicami, a inni z absolwentami, którzy przyprowadzili do szkoły swoich młodszych braci, czy siostry.

Otwarcie rozpoczęliśmy na sali gimnastycznej. Pani Dyrektor Dorota Stańczak przedstawiła, co oferuje nasza szkoła przyszłym uczniom. W roku szkolnym 2015/2016 młodzież będzie mogła uczyć się - do wyboru - w klasie matematycznej, dwujęzycznej lub ogólnej.

Po prezentacji goście mogli obejrzeć krótką scenkę "Inspiracje Panem Tadeuszem", którą reżyserowała Pani Danuta Glinka, nauczycielka języka polskiego. Aktorami byli uczniowie klasy II a, należący jednocześnie do szkolnego Koła Teatralnego. Piękną dekorację do spektaklu przygotowała Pani Anna Rodziewicz - Maszlanka, nasza lokalna artystka i jednocześnie nauczycielka plastyki w gimnazjum.

Kiedy prezentacja na sali gimnastycznej dobiegła końca goście mogli pozwiedzać szkołę, poznać uczniów i porozmawiać z nauczycielami, a także zobaczyć, co robimy na co dzień.

W sali nr 1 odbywała się prezentacja osiągnieć naszych klas sportowych. Nadzorowali oczywiście nasi "wuefiści" - Pani Hanna Masna i Pan Adam Dydek, którzy jak zawsze pomagali także przy sprzątaniu i dekorowaniu sali po uroczystości otwarcia.

W sali nr 2 Pani Iwona Skóra, nauczycielka historii, urządziła wystawę zabytkowych przedmiotów oraz zorganizowała z uczniami swojej klasy konkurs: Zgadnij, do czego służy dany przedmiot? Uczniowie byli poprzebierani w różnego rodzaju stroje historyczne, co było dodatkową atrakcją.

W sali nr 3 urzędowała Pani Magdalena Kubicka, nauczycielka biologii i chemii. Wraz z uczniami gimnazjum mogliśmy powykrywać składniki odżywcze w pokarmach; wziąć udział w konkursie na rozpoznawanie zwierząt po śladach; czy poukładać puzzle z dzikimi zwierzętami na tablicy multimedialnej.

W sali nr 4 zorganizowały swoje stoiska Panie od matematyki - Pani Marzena Kuczyńska, Pani Teresa Matosek, Pani Renata Brożek i Pani Danuta Potiopa. Wszyscy mogli tam pogłówkować - porozwiązywać szyfry, zagadki i gry matematyczne na tablicy interaktywnej.

W sali nr 5 ulokowały się polonistki - Pani Ewa Olszewska i Pani Halina Kwiatkowska. Tam można było obejrzeć wystawę gazetki "Skrytek", która powstaje w naszym gimnazjum; zapoznać się z prezentacją, jaką przygotowali uczniowie klasy I a, która nosiła tytuł: "Jeden dzień z życia w szkole". Oprócz tego wziąć udział w grze edukacyjnej z wiedzy o lekturach szkolnych; czy wreszcie obejrzeć wystawę "Polubić czytanie", która jest jednocześnie coroczną akcją promującą w naszej szkole czytelnictwo.

W sali nr 8 Pani Anna Rodziewicz - Maszlanka razem z kołem plastycznym przygotowała warsztaty malowania. Można było przyłączyć się do ozdabiania stołów, które potem wykorzystamy w różnych miejscach w szkole. Oprócz tego witały nas w korytarzu szkolnym dzieła - rzeźby, które zostały wykonane przez uczniów na zajęciach artystycznych.

Na korytarzach można było podziwiać także prace wykonane na zajęciach technicznych z Panią Hanną Masną oraz wystawy z wycieczek zagranicznych organizowanych z projektów edukacyjnych, których głównym opiekunem jest często Pani Marzena Łącka, która uczy języka niemieckiego.

W sali nr 16 Pani Agata Masna - Jastrzębska, nauczycielka WOS - u, religii i etyki, razem z Kołem Europejskim zorganizowała quizy i zabawy europejskie oraz wystawę dotycząca integracji europejski.

W salach 17, 18, 22 i 23 urzędowali nauczyciele języka angielskiego - Pani Janina Klejn, Pani Małgorzata Żochowska, Pan Dariusz Piskała i Pani Sylwia Gryc. Przyszli uczniowie mogli sprawdzić swoje zdolności językowe rozwiązując ćwiczenia i gry w języku angielskim.

W sali 20 Pani Katarzyna Łagoda rozwiązywała z gośćmi ćwiczenia w języku niemieckim.

W sali 21 Pani Wojciechowska, nauczycielka informatyki i Pan Tomasz Skrzypkowski, nauczyciel historii i WOS - u dali nam możliwość uczestniczenia w konkursie "Kilka Piątek na początek", w której można było sprawdzić się z wiedzy historycznej przy wykorzystaniu wiedzy informatycznej.

W sali 24 i 25 można było podziwiać pokazy doświadczeń z fizyki i chemii, które razem z uczniami przygotowali Pani Dorota Stańczak i Pan Krzysztof Rzążewski.

Oprócz tego można było zapoznać się z zasobami książkowymi w bibliotece, w której pracuje Pani Grażyna Wiałow, ucząca także języka polskiego w naszym gimnazjum. Drzwi otwarte był także do pokoju pedagoga szkolnego - Pani Teresy Sitek - Zdziarskiej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za odwiedziny i zapraszamy wszystkich uczniów do wyboru naszej szkoły. Szczegółowe informacje dotyczące naboru i rekrutacji można znaleźć na stornie internetowej naszego gimnazjum.

Agnieszka Cichecka