"Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nam odebrać"

Dnia 14 października w naszej szkole odbyły się uroczystości związane z Dniem Edukacji Narodowej, czyli świętem całej społeczności szkolnej.

Po chóralnym odśpiewaniu hymnu narodowego oraz hymnu szkoły rozpoczęło się ślubowanie. Reprezentanci klas pierwszych uroczyście ślubowali, że będą przestrzegać zasad naszej szkoły i dumnie uczestniczyć w jej życiu społecznym. Koledzy z klas drugich zagwarantowali im swoją pomoc i wręczyli przewodniczącym pamiątkowe kroniki.

Na uroczystości zostały także wręczone nagrody dyrektora szkoły i Wójta Gminy Celestynów. Wyróżnionych zostało wielu nauczycieli i pracowników naszego gimnazjum.

Po części oficjalnej miała miejsce ceremonia wręczenia nauczycielskich Oskarów. Uczniowie klas drugich i trzecich już kilka dni wcześniej oddawali głosy na swoich ulubieńców. Nominowanych było wielu, nie wszyscy jednak mieli na tyle szczęścia aby odebrać nagrodę z rąk uczniów. Niektórzy obronili swoje tytuły z zeszłego roku, byli również tacy, którzy zdobyli więcej niż jedną nagrodę. GRATULUJEMY!

A oto nagrodzeni:

"Mikrofon Roku 2013" - p. Ewa Olszewska

"Mistrz Poezji Uwagowej 2013" - p. Hanna Masna

"Szwajcarski Zegarek 2013" - p. Krzysztof Browarny

"Złoty Wykładowca 2013" - p. Krzysztof Rzążewski

"Kontroler Wiedzy 2013" - p. Krzysztof Rzążewski

"Z uśmiechem na twarzy 2013" - p. Paweł Pawłowski

"Nauczyciel zmodernizowany 2013" - p. Iwona Skóra

"Złoty Pazurek 2013" - p. Tomasz Skrzypkowski

"Złote Lusterko 2013" - p. Krzysztof Browarny

"Moda Sportowa 2013" - p. Małgorzata Koślak

"Nauczyciel obserwator 2013" - p. Renata Brożek

"Bratnia dusza 2013" - p. Iwona Skóra

"Oskar specjalny 2013" - p. Jolanta Kominek i p. Barbara Szeląg


W ostatniej części uroczystości odbyły się otrzęsiny. Pierwszoklasiści rywalizowali w różnych konkurencjach, takich jak zwijanie włóczki czy picie mleka na czas. Każda klasa przedstawiła również swojego kota. Tego roku klasy pierwsze były bardzo dobrze przygotowane do wszystkich konkurencji i jury miało trudny orzech do zgryzienia. Zdecydowano jednak, że zwycięska figurka kota powędruje do klasy Ib. Laureatom pierwszego miejsca serdecznie gratujemy ;).

Wszyscy, a szczególnie klasy pierwsze, na pewno na długo zapamiętamy tę miłą uroczystość.

Katarzyna Kosiarka