I miejsce w Powiecie dla Gimnazjum z Celestynowa

I miejsce w Powiecie dla Gimnazjum z Celestynowa czyli o tym, że Sport nie jest obcy Gimnazjalistom!

Dzieje się to za sprawą wielkiego zaangażowania uczniów z Gimnazjum, którzy na lekcjach w-f jak i poza zajęciami szlifują swoją sprawność fizyczną. Nasza szkoła na terenie powiatu otwockiego współzawodniczyła w różnych dyscyplinach sportowych z 13 Gimnazjami.

Dowodem tego jest zajęcia I miejsca w klasyfikacji ogólnej w Powiatowych Zawodów o Puchar Starosty w roku szkolnym 2012/2013.

Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. por. J. Czumy "Skrytego" w Celestynowie zajęło I miejsce (zdobyło 95 pkt), II miejsce zajęło Gimnazjum nr 4 w Otwocku (77 pkt), natomiast III miejsce przypadło Gimnazjum w Osiecku (64 pkt.) Na pierwszy rzut oka widać, że nasze Gimnazjum nie wygrało tylko o "włos", ale o znacznie większą ilością punktów, a dokładnie dzieliło nas od II miejsca 18 pkt!

Zadajmy sobie pytanie dlaczego my ? - Odpowiedź jest banalnie prosta!

Jako jedyne Gimnazjum w Powiecie mamy dwie klasy o profilu Sportowym, jest to wielki plus dla naszej szkoły i gminy. Dzięki Gminie, Pani Dyrektor Szkoły oraz zgranej kadrze nauczycieli wychowania fizycznego możemy szlifować talent naszych usportowionych perełek.

Od początku roku szkolnego zaczęliśmy ostre treningi do zawodów, spartakiad oraz wszelkich sparingów, by jak lepiej przygotować się do zmagań sportowych.

Kolejnym powodem jest walka Fair Play czyli zawsze wszechobecny jest nam Duch Sportu, mamy świadomość, że ruch pozytywnie wpływa na cały organizm. "Wyzwolenie motoryczne", a więc poddanie się pracy fizycznej lub ruchowi w formie przez siebie wybranej uwalnia człowieka od napięć psychicznych, reakcji nerwowych, apatii i zmęczenia psychicznego czyli znużenia. Ruch i praca fizyczna są lekarstwem na szereg natrętnych bodźców cywilizacyjnych.

Pięknym uczuciem jest zajęcie miejsca na podium na zawodach na szczeblu Powiatowym, Rejonowym czy Wojewódzkim - i te słowa usłyszane z ust spikera, że wygrało Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. J. Czumy "Skrytego" w Celestynowie.

Naszymi konikami czyli najwyżej ocenianymi zawodami w punktacji są m.in.:, Lekka Atletyka, Biegi Przełajowe i Sztafetowe, Badminton, Tenis Stołowy oraz gry zespołowe: Piłka Nożna, Siatkówka, Koszykówka, Unihokej.

Od początku istnienia Gimnazjum nasza placówka bardzo mocno stawia na Sport!

Mamy nadzieję, że i w kolejnych latach priorytetową kwestią będzie kształtowanie pozytywnych postaw wobec szeroko rozumianej kultury fizycznej, którą można osiągnąć dzięki profesjonalnej kadrze nauczycielskiej oraz przy pomocy Gminy.

Wszystkim nam życzę i nalegam 'STAWIAJMY NA SPORT, bo "Ruch jest w stanie zastąpić każdy lek, ale wszystkie leki razem wzięte nie zastąpią ruchu." - Dr Wojciech Oczko

Kamil Abramowicz

Uczeń klasy III b