relacja ze spotkania z p. Dariuszem Oskrobą

Pan Dariusz Oskroba to człowiek, który uwielbia podróżować. Zwiedził prawie wszystkie najwspanialsze zakątki świata. Niedawno przybył do naszej szkoły, aby przybliżyć nam przeżycia i emocje, które towarzyszyły mu podczas wędrówek.

Opowiadał o tym, że wśród podróży najgorsze jest brak pomocy. Będąc np. na pustyni nie ma ludzi, sklepów, stacji benzynowych. Kompletne odludnienie. Natomiast roi się od niebezpiecznych zwierząt, których ukąszenie powoduje groźne urazy, choroby, a nawet w nielicznych przypadkach śmierć.

Spotkał się również z przypadkiem gdzie wieczorem rozłożył namiot w jakiejś dolinie, a nocna burza rano okazała się powodzią. Zalała całe obozowisko. Pomimo wielu niebezpieczeńtw i tak miał odwagę, by zwiedzić nawet najdalsze i najodludniejsze miejsca w świecie.

Jeśli ktoś z nas marzy by w przyszłości tak jak on zostać podróżnikiem, Dariusz Oskroba jest wzorem do naśladowania i może nas wiele nauczyć. Więcej o jego niesamowitych podróżach możemy dowiedzieć się z napisanej przez niego książki pt. "Horizons unlimited, czyli motocyklem przez świat".

Milena Grzegrzółka i Karolina Porada kl. 1B