Rozgrzewka przed wielkim FINAŁEM WOŚP !

Od wielu lat, na początku stycznia, nasze Gimnazjum w Celestynowie włącza się do pomocy z Fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na miarę swoich możliwości.

Aby móc zrealizować takie przedsięwzięcie potrzeba dużo chętnych, pełnych pasji młodych ludzi, pracy, czasu i pełnoletnich osób, które pomogą w zorganizowaniu Sztabu, czyli najczęściej naszych nauczycieli.

Każdego roku mamy mnóstwo chętnych, zarówno do pomocy w organizacji imprezy finałowej na terenie szkoły, jak i Wolontariuszy, którzy od samego rana pojawiają się z puszkami na ulicach naszej Gminy, zbierając na niewątpliwie ważny cel.

Od wypełnienia deklaracji do otrzymania identyfikatora daleka jest jednak droga ponieważ takie identyfikatory trzeba jeszcze wyrobić. Aby więc formalnościom stało się zadość 27 grudnia 2012r. chętni do pomocy i pełni zapału uczniowie Gimnazjum - Kamil Abramowicz, Sebastian Rosłaniec oraz Damian Rosłaniec wraz z nauczycielem - panem Krzysztofem Rzążewskim, który od wielu lat jest opiekunem wolontariuszy w sztabie utworzonym w naszym gimnazjum ,wyruszyli do głównej siedziby WOŚP, która znajduje się w Warszawie na ulicy Dominikańskiej.

Po dotarciu na miejsce zdziwiliśmy się, że budynek wyglądał z zewnątrz jak zwykły dom mieszkalny na terenie naszej gminy, natomiast w środku przywitała nas niesamowita serdeczność i chęć pomocy, którą poczuliśmy po przekroczeniu drzwi wejściowych.

Naszym głównym celem było samodzielne wyrobienie identyfikatorów potrzebnych dla wolontariuszy z naszego sztabu oraz przywiezienie potrzebnych materiałów, bez których organizacja XXI Finału nie była by możliwa.

Po wyrobieniu identyfikatorów przyłączyliśmy się do grupy młodzieży która pomagała wyrabiać identyfikatory sztabom z całej Polski! Oprócz tego pomagaliśmy również przy rozładowywaniu dużego samochodu towarowego wypełnionego serduszkami, właśnie tymi, które dostajemy za ofiarowane pieniążki do puszek.

Spędziliśmy tam pracowite pół dnia, co uświadomiło Nam jak dużo wysiłku, czasu i ludzkiego zaangażowania potrzebne jest przy organizacji tego typu ogólnopolskiej imprezy.

Przed wyjazdem dostaliśmy kilka ciekawych niespodzianek pomocnych w organizacji Finału m. in. bombki podpisane przez aktorkę Katarzynę Zielińską oraz dziennikarza Tvn 24 Jarosława Kuźniara.

Jesteśmy z siebie dumni, że chodź w taki sposób przyłożyliśmy się do organizacji tak szczególnego i ważnego dla większości z nas wydarzenia !

Ciąg dalszy - 13 stycznia. Mam nadzieję, że zobaczymy się podczas Finału w naszym Gimnazjum w Celestynowie !

Do zobaczenia ! SIEMA !

Kamil Abramowicz.