KARYNTIA

Grupa Gimnazjalistów z Celestynowa spędziła piękny tydzień października w Karyntii- cudownym rejonie Austrii... Barwy jesieni układające się piętrami na wysokich alpejskich szczytach połyskiwały w słońcu w licznych mieniących się jeziorach... A młodzież w tej niesamowitej scenerii zwiedzała tamtejsze urokliwe miasteczka i wykonywała zadania językowe. Wycieczka rozpoczęła się zwiadem terenowym w małej miejscowości Matschiedl, w pobliżu Sankt Stefan. Następnie udaliśmy się do Villach, gdzie mieliśmy możliwość obejrzeć trening skoczków na słynnej skoczni Alpenarena, zwiedziliśmy starówkę pilnie słuchając opowieści naszego przewodnika. Kolejny dzień spędziliśmy w szkole w miejscowości Spittal biorąc udział w lekcjach, na których integrowaliśmy się z austriacką młodzieżą. Po szkole udaliśmy się do pięknej włoskiej miejscowości Tarvisio, gdzie w czasie wolnym mogliśmy spróbować pysznych włoskich lodów.

Bardzo podobał nam się również Klagenfurt, w którym spędziliśmy kolejny dzień, a szczególnie "Minimundus", gdzie mogliśmy podziwiać najsłynniejsze budowle świata w miniaturze. Znalazł się tam nawet nasz warszawski Zamek Królewski.

Duże wrażenie zrobił na nas Hermagor, małe miasteczko sportów zimowych, skąd udaliśmy się na spacer wokół jeziora Pressegger See.

Ostatni dzień naszej wyprawy spędziliśmy w stolicy Austrii, Wiedniu, który zrobił na nas chyba największe wrażenie: piękny zamek Schönbrunn, Hofburg, Ratusz, Burgtheater i Stephansdom.

Do domu wróciliśmy pełni wrażeń i cudownych wspomnień.

Zapraszamy do obejrzenia naszego klipu

KARYNTIA