XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

XX finał

data finału: 8 stycznia 2012 roku

temat finału: na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

kwota zebrana: 40 269 194 zł

zbiórka u nas: 28 336.13 zł

ilość wolontariuszy w Celestynowie: 200

W Zespole Szkół w Celestynowie 8 stycznia 2012 r. odbył się XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. O godzinie 8.00 pierwsi wolontariusze wyszli z puszkami na wyznaczone trasy zbiórki, a ostatni przybyli do szkoły o 19.45.

W tym finale graliśmy z Wielką Pompą pod hasłem: "Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko". Zbieraliśmy na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Uroczystego otwarcia dokonała Pani Dorota Stańczak, Dyrektor Zespołu Szkół w Celestynowie w którym uczy się młodzież - Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. por. J. Czumy "Skrytego" w Celestynowie.

Jak co roku było wiele atrakcji. Na scenie odbywały się występy dzieci z przedszkoli, szkół i placówek kulturalno-oświatowych z terenu południowego Mazowsza. Mogliśmy podziwiać występy wokalne, teatralne, taneczne, pokaz karate, koncert skrzypcowy, pokazy ratownictwa medycznego, koncert Zespołu "Złota Nutka". Z zachwytem oglądaliśmy wystawę fotograficzną "Mazowsze bliskie sercu" oraz mogliśmy nabyć piękne obrazy malowane na warsztatach artystycznych dla dorosłych w GOK. Do akcji dołączyli Policjanci z Komendy Stołecznej, Komendy Powiatowej w Otwocku jak również Policjanci z Celestynowa. Zadbali o nasze bezpieczeństwo oraz zaprezentowali sprzęt ochrony osobistej funkcjonariusza i policyjny wóz bojowy. Ochotnicza Straż Pożarna w Celestynowie oprócz tego, że pomagała zabezpieczać imprezę to jeszcze zaprezentowała ubiór i historię Staży Pożarnej.

Mieliśmy okazję skosztować potraw z różnych stron świata, pobawić się w kąciku malucha i na warsztatach plastycznych, pomalować sobie twarz oraz potańczyć na dyskotece.

Na zakończenie imprezy tradycyjnie odbyło się "Światełko do nieba". Pokaz sztucznych ogni ufundował Wójt Gminy Celestynów - Pan Stefan Traczyk. Za współpracę należą się także podziękowania dla Pana Pawła Muchy.

W tym roku Sztab miał 200 wolontariuszy zbierających, którzy kwestowali nie tylko w gminie Celestynów, ale także w: Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Kołbieli, Domu Dziecka nr 14 i Gimnazjum nr 1 w Otwocku, Przedszkolu Krasnoludkowo w Józefowie i Przedszkolu Integracyjnym "Aniołkowo" w Wawrze. Nie sposób ominąć wolontariuszy, którzy pomagali w sztabie. Przygotowania do jubileuszowego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trwały długo, ale się udało! Członkowie Sztabu pracowali intensywnie. Tu ukłony w kierunku Pana Krzysztofa Rzążewskiego i jego ekipy wolontariuszy składających się zarówno z uczniów jak i absolwentów naszego Gimnazjum. Główną projektantką dekoracji naszej szkoły była Pani Anna Rodziewicz - Maszlanka wraz Panią Hanną Masną i Panią Agnieszką Marczak. Zebrane pieniądze liczyła Pani Teresa Matosek i Pani Monika Rzążewska wraz z grupą osób z działu księgowości. Loterię fantową nadzorowała Pani Danuta Potiopa i Pani Renata Brożek z ekipą wolontariuszy. Bufetem z różnych stron świata opiekowała się Pani Marzena Łącka, Pani Klaudia Grajda i Pani Katarzyna Łagoda. Klubem Malucha zajmowała się Pani Małgorzata Żochowska. Prezenterami opiekowała się Pani Sylwia Kościkiewicz - Gryc i jak zawsze można było liczyć na wsparcie Pani Agaty Jastrzębskiej, która i w tym roku nas nie zawiodła. Warsztaty plastyczne dla dzieci prowadziła Pani Monika Grajda i Pani Magda Kubicka. Pokaz ratownictwa medycznego zaprezentowała nasza młodzież pod opieką Pana Pawła Pawłowskiego.

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania naszego wspólnego XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2012 roku, a zwłaszcza wszystkim wolontariuszom, zaprzyjaźnionym instytucjom i osobom prywatnym, nauczycielom i pracownikom Zespołu Szkół. Za współpracę należą się także podziękowania dla Pani Edyty Krzemińskiej i Pani Barbary Król. Nie w sposób pominąć Pań z zespołu administracyjno - obsługowego, który dzielnie służyły pomocą podczas przygotowań. Dziękuje Pani Zuzannie Tylus, która po raz drugi jest kierowniczką dbającą o bufet wolontariuszy i występujących artystów. Dziękujemy Zakładom Piekarskim "Oskroba" za wsparcie WOŚP swoimi wyrobami. Za efekty dźwiękowe i wizualne dziękujemy Firmie IPE-MAR Panu Marianowi Rosłońcowi. W naszych murach gościliśmy ponad 300 młodych artystów, którzy debiutowali na scenie. A wszystkich razem z gośćmi było ok.700 osób odwiedzających w tym dniu naszą placówkę. Rodzice razem dziećmi przeżywali występy, ale jakie to było piękne!!!. Jako organizator różnych imprez, najbardziej cenię te, w których rodzice bawią się wspólnie ze swoimi dziećmi. Młodzi ludzie bez względu na przekonania polityczne, kulturowe czy religijne spędzali czas kulturalnie, a najważniejsze pod opieką swoich rodziców i nauczycieli.

Grali z nami: Wójt Gminy Celestynów, Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej z Kołbieli, Publiczne Gimnazjum im. Oskara Kolberga w Kołbieli, Gimnazjum Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Batalionu "Zośka" z Otwocka, Dom Dziecka nr 14 ze Śródborowa, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Batalionu "Zośka" z Celestynowa, Szkoła Podstawowa ze Starej Wsi, Szkoła Podstawowa z Ostrowa, Szkoła Podstawowa z Reguta, Przedszkole Samorządowe z Celestynowa, Przedszkole Samorządowe Stara Wieś, Przedszkole Montessori "ANIOŁKOWO" Warszawa-Wawer, Niepubliczne Przedszkole Krasnoludków Józefów, Starostwo Powiatu Otwockiego, Samorząd Województwa Mazowieckiego, Ochotnicza Straż Pożarna z Celestynowa, IPE-MAR - nagłośnienie, oświetlenie Marian Rosłoniec, Gminny Ośrodek Kultury z Celestynowa, Otwockie Centrum Kultury SMOK, Zespół taneczny "DUET" Ewy Wasilka, Firma AGROS-BIUR - HURTOWNIA PAPIERNICZA z Gliny/Otwock, Agnieszka Wiśniewska, Zespół "Złota Nutka" Kamili Kościanek Szkoła Podstawowa z Celestynowa, DJ Michał Skolimowski, Nadleśnictwo z Celestynowa, Zakłady Piekarskie "OSKROBA" Sp. z o.o. z Celestynowa, sklep spożywczy "Delikatesy Małgosia" z Dąbrówki, Zakłady Mięsne Marek Mazek z Kołbieli, Sklep "Groszek" z Celestynowa, Sklep "Grosik" z Celestynowa, Sklep przemysłowy Elżbieta i Artur Jaworscy z Celestynowa, Komenda Stołeczna Policji Warszawa, Komenda Powiatowa Policji Otwock, Posterunek Policji Celestynów, Apteka "Paracelsus" z Celestynowa, Drużyna ZHP 16 CDW "Żółte Stopy" Hufiec Celestynów, Zuzanna Tylus - kierowniczka bufetu dla występujących i wolontariuszy, Monika Sawicka radio Eska - Wawa - VOX, Pizzeria "Sekret" Celestynów, Narodowe Centrum Badań Jądrowych - Ośrodek Radioizotopów POLATOM z Otwocka, Bank Spółdzielczy z Celestynowa - przeliczenie pieniędzy, Sebastian Michałek z ekipą taneczną.

Serdecznie i gorąco dziękujemy sponsorom i darczyńcom. Bądźcie z nami za rok.

Zapraszam do obejrzenia naszego klipu

nasz klip

Szef Sztabu WOŚP

Małgorzata Koślak