dzień języków obcych

W dniu 25.03.2011r. w Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. por. J. Czumy "Skrytego" odbył się Dzień Języków Obcych. Przygotowania do tego dnia trwały ponad miesiąc.

Były realizowane w ramach Projektu Edukacyjnego. Każda klasa miała za zadanie podczas kilkuminutowej prezentacji na forum szkoły zaprezentować wylosowany wcześniej kraj: jego kulturę, obyczaje i ciekawostki. Młodzież bardzo solidnie przygotowała się do tego dnia poprzez realizację różnych scenek, skeczy (scenariusze często były wcześniej zredagowane w zespołach klasowych), ujawniła swoje talenty muzyczno-wokalno-teatralne.

Uczniowie przygotowali również mini-wystawki, gromadząc wcześniej wykonane plakaty, mapy oraz charakterystyczne symbole związane z danym krajem, a podczas zwiedzania stoisk można było delektować się potrawami regionalnymi. Zaangażowanie uczniów było bardzo duże.

Patronat nad wymienionymi działaniami sprawowali wychowawcy klas, nauczyciele języków obcych, a w szczególności panie: Klaudia Grajda i Marzena Łącka.

Ostatecznie po ciężkich zmaganiach w wyścigu po Puchar Dyrektora Szkoły zwyciężyli: klasa 2d-I miejsce, 3d-II m., 3a-III m. Najciekawsze plakaty wykonały klasy 1d,3b i 3d, a wszechstronną wiedzą o krajach świata wykazały się klasy 3b,3a i 3d.

Za sukces można uznać fakt, że w tym roku wszystkie klasy bez wyjątku aktywnie zaangażowały się w organizację imprezy. Gość specjalny pani Agnieszka Żółkowska z "Deutschwagentour" była zachwycona pomysłowością, inwencją twórczą i wyobraźnią naszych uczniów.