FERIE NA SPORTOWO W GIMNAZJUM

W tym roku ferie zimowe nasza młodzież rozpoczęła dopiero od połowy lutego. Już od pierwszego dnia wolnego od zajęć lekcyjnych spędzała go bardzo aktywnie. 12 lutego(sobota) w Parku Skaryszewskim w Warszawie odbył się VI bieg Wedla. Nikt nie spodziewał się, iż warunki atmosferyczne będą prawie wiosenne. Mimo niskiej temperatury nasza młodzież pokonała dystans 1860m bez większych przeszkód odnosząc sukcesy.


1 m-ce Edyta Michałek 8,21

4 m-ce Paweł Kowalski z czasem 7,31

5 m-ce Wyrzyk Joanna 8,44

8 m-ce Pokrywka Karolina 9,25

11 m-ce Kowalska Olga 9,42

Wszyscy na mecie zostali nagrodzeni dyplomami, medalami oraz słodkimi upominkami, które zafundował główny organizator imprezy, a mianowicie Wedel. Największy sukces odniosła wyżej wspomniana Edyta Michałek, która za zajęcie I- go miejsca odebrała puchar oraz słodkości. Organizatorzy nie zapomnieli również o gorących posiłkach, herbacie a także każdy mógł skosztować pysznej wedlowskiej czekolady.

Od poniedziałku część naszej młodzieży wyjechała na obóz narciarski, natomiast ci którzy nie wyjechali mogli aktywnie spędzać wolny czas w naszej szkole, w której zorganizowane zostały zajęcia sportowe m.in. turniej koszykówki, siatkówki, wyjazd na lodowisko.

W ostatnim dniu ferii 27 lutego odbył się XXXI Półmaraton Wiązowski. Uczniowie naszej szkoły brali udział w biegach na dystansie 1200m. Mimo ujemnej temperatury podczas biegów atmosfera na starcie jak i podczas samego biegu była gorąca .

Wyniki biegów:

Michałek Edyta 7 m-ce, Marczak Angelika 9 m-ce, Jęda Justyna 11 m-ce, Chodkiewicz Kinga14 m-ce, Jakubowski Łukasz 15 m-ce, Kowalska Olga 17 m-ce, Pokrywka Karolina 19 m-ce, Łazaj Aleksandra 21 m-ce, Kowalski Paweł 21 m-ce

Wszystkim naszym uczniom serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników bez względu na zajęte miejsce podczas biegu. Największym sukcesem każdego z nich była sama chęć i odwaga udziału w tym jakże trudnym biegu.

Mamy nadzieję, iż zajęcia zorganizowane w naszej szkole przyczyniły się do aktywnego spędzania wolnego czasu podczas ferii zimowych dostarczając każdemu, kto w nich uczestniczył wielu emocji i radości.

Chcemy dalej popularyzować i rozwijać zamiłowanie do uprawiania czynnego wypoczynku przez dzieci i młodzież z naszej szkoły.

Anna Struska - Gątkowska