Sport w Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi
im. por. Józefa Czumy " Skrytego " w Celestynowie.

Ten rok szkolny dla " sportowców " Skrytego zaczął się obiecująco. Pomimo trudnych warunków atmosferycznych 23 września na zawodach powiatowych w Otwocku, Edyta Michałek i Angelika Marczak zdobyły II miejsce na dystansie 1000 m w roczniku 1997 i 1995. W biegu na 1500 m III i IV miejsce zdobyli odpowiednio Damian Rosłaniec i Sebastian Rosłaniec. Edyta Michałek i Sebastian Rosłaniec wywalczyli w powyższych zawodach awans do zawodów międzypowiatowych w Białobrzegach, na których zajęli punktowane pozycje w II dziesiątce, na około 200 startujących. Prawo do startu miała także Angelika Marczak, jednak kontuzja wyeliminowała ją ze startu.

Szczęście dopisało również koszykarzom, którzy na zawodach w Józefowie wywalczyli III miejsce w Powiecie. Po bardzo emocjonującej pierwszej fazie rozgrywek, w których nasi uczniowie wywalczyli pierwsze miejsce, a tym samym zakwalifikowali się do czwórki najlepszych drużyn w Powiecie. W decydującej Fazie rozgrywek wygrali jedno spotkanie o brązowy medal z zespołem z Sobienich Jezior. I miejsce pomimo przegranej z zespołem z Celestynowa, zajął zespół z Józefowa, uprzywilejowany z racji pełnienia funkcji gospodarzy.

Podczas dodatkowych zajęć sportowych, jakie odbywają się w ramach projektu edukacyjnego " Kompetencje naszą siłą " , młodzi sportowcy szlifują swoją formę do kolejnych rozgrywek. Pierwszym sprawdzianem wypracowanych rezultatów są liczne turnieje organizowane na terenie szkoły.

Obecnie w szkole rozgrywane są również Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej Chłopców, Turniej Unihokeja i Tenisa Stołowego.

Liczymy na dalsze dobre starty naszych uczniów w kolejnych zawodach i dołożymy wszelkich starań, aby w klasyfikacji generalnej Szkół Gimnazjalnych Powiatu Otwockiego nasze Gimnazjum znalazło się na podium.