Romeo i Julia

Dnia 11 grudnia (sobota) bieżącego roku w ramach Projektu Europejskiego zorganizowany został (przez jedną z polonistek - p. Grażynę Wiałow)wyjazd do teatru " Buffo " na musical pt. " Romeo i Julia " . Mimo niesprzyjających warunków pogodowych, wszyscy na czas stawili się na miejscu zbiórki.

Byliśmy pewni,że spektakl będzie klasyczną opowieścią, największej w dziejach, miłości dwojga ludzi. Myliliśmy się. Sztuka zrobiła na nas ogromne wrażenie. Okazało się, że to współczesne, wypełnione po brzegi efektami specjalnymi widowisko. Język, jakim posługiwali się aktorzy, w zupełności nie przypominał dzieła Szekspira. Przeniesienie akcji do czasów współczesnych oraz młodzieżowy żargon sprawił, że oglądaliśmy musical z dużym zainteresowaniem.

Myślę, że reżyser tworząc sztukę, myślał głównie o młodzieży i o tym, by była dla nas jak najbardziej atrakcyjna i zrozumiała oraz w współczesny sposób przedstawiona. Efekty specjalne, rewelacyjnie dobrani do ról aktorzy, piękne głosy, świetna oprawa muzyczna, wszystko to stworzyło niezapomniany spektakl, który na długo pozostanie w naszej pamięci. Prosimy o więcej.

Patryk Uzarski kl. IIE