DZIEŃ PAPIESKI

Dnia 18 października 2010 roku z okazji Dnia Papieskiego klasa IIIa przygotowała audycję poświęconą pamięci Wielkiego Polaka- Jana Pawła II. Wspomnienie o Papieżu było emitowane przez szkolny radiowęzeł. Scenariusz audycji "Miłość mi wszystko wyjaśniła" opierał się na informacjach biograficznych o Papieżu, przeplatanych fragmentami jego poezji. Jana Pawła II pokazano jako człowieka niezwykłego, wyjątkowego, a jednocześnie bardzo zwyczajnego; fascynował go teatr, chodził po górach, wiosłował po mazurskich jeziorach, kochał młodzież. Pokrótce wspomniano też jego drogę na Stolicę Piotrową w Rzymie. Fragmenty wierszy pochodziły z "Poezji zebranych" Karola Wojtyły oraz "Tryptyku rzymskiego" Jana Pawła II. Jako przerywników muzycznych nie zabrakło słynnej, ulubionej przez Papieża "Barki", "Abba Ojcze" oraz "Hymnu o miłości" Świętego Pawła w wykonaniu Antoniny Krzysztoń.

Jan Paweł II napisał w jednym ze swoich utworów: "Przecież nie cały umieram. To, co we mnie niezniszczalne, trwa". I cokolwiek byśmy chcieli powiedzieć o Papieżu, będzie to zawsze za mało.

Z okazji tego święta uczniowie klasy IIIa przygotowali również pod kierunkiem pani Agnieszki Marczak plakaty poświęcone pamięci Papieża, które dekorowały hol gimnazjum.

Halina Kwiatkowska